Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Buszujący w zbożu - streszczenie

też bilety na sztukę ,,Znam moją ukochaną”. Z nudów wybiera się do miejskiego parku mając nadzieję, że może tam spotkać siostrę. Zagadnięta dziewczynka tłumaczy mu, że młodsze klasy mogą być na wycieczce w muzeum. Holden wspomina swoje własne, klasowe wyprawy, podziwianie eksponatów. W drodze do muzeum rozmyśla się i zawraca na spotkanie z Sally.


17. Sally wygląda uroczo, jest zachwycona wyborem sztuki, w której grają jej ulubieni aktorzy (Luntowie). Przedstawienie okazało się nieciekawe i pretensjonalne, ale dziewczyna była wniebowzięta. Po spektaklu przedstawia Holdena swemu znajomemu – Georgowi. Para kontynuuje swą randkę na ślizgawce w Radio City. Sally kokietuje Holdena, a ten snuje marzenia o wspólnej ucieczce z miasta i zamieszkaniu w dziczy. Zwierza się dziewczynie ze swych planów, ale nie uzyskuje zgody. Sfrustrowany Holden zaczyna krzyczeć a Sally ucieka.


18. Powoli topnieje grono znajomych, których bohater może prosić o spotkanie. Holden decyduje się na telefon do Carla Luca, swojego dawnego znajomego. Chłopcy umawiają się na rozmowę w barze ,,Wicker”. Po drodze Holden wybiera się do kina w Radio City. Film, podobnie jak sztuka, nie robią na chłopcu większego wrażenia. Ponadto denerwują go idiotyczne komentarze widzów i histeryczny płacz kobiet oglądających melodramat.


19. Bar ,,Wicker” mieści się w eleganckim hotelu ,,Seton”. Holden przybywa jako pierwszy. Zamawia kolejne drinki i obserwuje występy śpiewaczek. Pojawia się Carl. Pijany Caufield dopytuje go o szczegóły jego prywatnego życia. Luce wyznaje, że mieszka z chińską rzeźbiarką. Holden jest natarczywy i domaga się opowieści o kobiecie. Luce, widząc stan młodszego kolegi, rezygnuje z dłuższej rozmowy i żegna go.


20. Holden tkwi przy barze aż do późnych godzin nocnych. Postanawia zadzwonić do obrażonej


Komentarze

    3 + 3 =