Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Buszujący w zbożu - streszczenie

dziewczynę D.B. – swojego starszego brata. Lillian jest w towarzystwie dostojnego oficera marynarki. Zniechęcony Holden ucieka, tłumacząc się spotkaniem ze swoją dziewczyną.


13. W windzie hotelu nieznajomy mężczyzna proponuje chłopcu skorzystanie z usług prostytutki. Pijany Holden zgadza się. Bohater przypuszcza, że być może nabierze wreszcie jakiegoś doświadczenia z kobietami. Niestety spotkanie z młodą Sunny paraliżuje bohatera. Holden jest rozczarowany ,,nastrojem” spotkania. Płaci, ale rezygnuje z usług dziewczyny.


14. Po wyjściu Sunny bohater kładzie się do łóżka. Rozmyśla o swym stosunku do Boga, religii i biblijnych bohaterów. Niespodziewanie powraca Sunny, tym razem ze swoim alfonsem. Mężczyzna domaga się pełnej zapłaty za usługę prostytutki. Holden odmawia i zostaje pobity przez alfonsa. Chłopiec przeżywa chwilę rozpaczy zastanawiając się, czy nie wyskoczyć przez okno hotelu.


15. Następnego dnia decyduje się na spotkanie ze swoją znajomą – Sally Hayes. Dzwoni do dziewczyny i umawia się z nią na spotkanie pod zegarem w Biltmore. Bohater zostawia swoje walizy w dworcowej przechowalni i wybiera się na śniadanie. W barze spotyka parę sympatycznych zakonnic, którym przekazuje datek pieniężny. Jedna z sióstr jest nauczycielką angielskiego. Holden nawiązuję z nią rozmowę o bohaterach ,,Romea i Julii”. Zaskakuje go ubóstwo i skromność zakonnic.


16. Spacerując po Broadwayu chłopiec zastanawia się nad zakupem prezentu dla swojej małej siostry. Chciałby znaleźć płytę z piosenką ,,Mała Shirley Beans”, którą Phoebe uwielbia. Podczas spaceru zwraca uwagę na bawiące się dzieci. Jeden z maluchów śpiewa piosenkę (,,Jeśli ktoś przyłapie kogoś, co buszuje w zbożu…”), która robi szczególne wrażenie na chłopcu. W jednym ze sklepów Holden znajduje poszukiwaną przez siebie płytę, kupuje


Komentarze

    3 + 5 =