Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Buszujący w zbożu - streszczenie

robi ponure wrażenie. Chłopiec obserwuje przez okno dziwne zachowania swoich sąsiadów, w większości dziwaków i zboczeńców. Przypomina sobie swoje pierwsze doświadczenia z dziewczynami. Bezskutecznie próbuje telefonicznie umówić się z dziewczyną, którą polecił mu niegdyś starszy kolega. Niestety Faith odmawia.


10. Holden nudzi się, szuka w myślach osoby, której mógłby się zwierzyć. Na myśl przychodzi mu tylko mała Phoebe, jego dziesięcioletnia siostra. Bohater rezygnuje z prób dodzwonienia się do domu i schodzi do hotelowego hallu. Lawendowa Sala jest pełna ludzi. Holden krytycznie ocenia głośną muzykę i snobistycznych gości. Przygląda się trzem kobietom, prosząc do tańca piękną blondynkę. Dziewczyna jest świetną tancerką, ale Caufielda razi jej brak inteligencji. Berenika ożywia się jedynie na moment, gdy chłopiec sugeruje, że do sali wszedł znany aktor. Holden żegna swe towarzyszki rozczarowany niskim poziomem rozrywki.


11. Bohater po raz kolejny przypomina sobie szczegóły przyjaźni z Jane Gallagher. Dziewczyna zauroczyła go swoim naturalnym zachowaniem i ciekawymi zainteresowaniami. Poznali się po kłótni swych matek o psa Jane, który zanieczyszczał trawnik Caufieldów. Jane była oczytana i inteligentna, można było się jej zwierzyć ze wszystkiego. Holden wspomina moment pierwszego pocałunku z dziewczyną. Pamięta, że chciał ją pocieszyć po opryskliwym zachowaniu jej ojczyma. Rozmarzony wspomnieniami wybiera się do lokalu Erniego.


12. Bohater wdaje się w rozmowę z taksówkarzem. Holdena nurtuje los kaczek, które latem pływały w jeziorze Parku Centralnego. Chce wiedzieć, co się dzieje z ptakami podczas zimy. W kolejnym lokalu chłopiec przysłuchuje się grze słynnego pianisty Erniego. Denerwuje go gwiazdorskie zachowanie muzyka i obłuda klientów klubu. Przypadkiem spotyka byłą


Komentarze

    1 + 8 =