Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Buszujący w zbożu - streszczenie

enia.


5. Sobotnie popołudnie chłopcy spędzili na bijatyce śnieżnymi kulami. Wybrali się też do kina w Agerstown i pograli w kręgle. Po powrocie Holden zabiera się do pisania wypracowania dla kolegi. Z braku pomysłu postanawia opisać rękawicę baseballową swojego zmarłego brata – Alika. Wspomina swoją rozpacz po śmierci brata.


6. Po powrocie z randki Stradlater czyta wypracowanie Holdena, jest wściekły z powodu nietypowego tematu opisu. Rozdrażniony Holden niszczy swoją pracę i dopytuje się o szczegóły randki z Jane. Caufield obawia się, że starszy kolega mógł skrzywdzić jego znajomą. Stradlater unika jednoznacznej odpowiedzi, skutkiem czego wywiązuje się bójka.


7. Holden obmywa zakrwawioną twarz i wchodzi do pokoju Ackleya. Ten nadaremno dopytuje się o przyczynę bijatyki. Bohatera wciąż nurtują myśli o tym jak wyglądało spotkanie Jane ze Stradlaterem. Nie chce wierzyć, że między parą doszło do czegoś poważnego. Narastająca frustracja i niechęć do kolegów przyspieszyły decyzję bohatera o opuszczeniu szkoły. Holden chce natychmiast pojechać do Nowego Jorku i zjawić się w domu w środę (rodzice nie wiedzą, że syna wyrzucono z ,,Pensey”).


8. Chłopiec przechodzi pieszo drogę do dworca i wsiada w pociąg. W przedziale dosiada się do niego sympatyczna, starsza kobieta. Nieznajoma rozpoznaje odznakę ,,Pensey” i zagaduje Holdena. Okazuje się, że kobieta jest matką niejakiego Ernesta Morrowa, największego szkolnego łobuza. Caufield przedstawia się fałszywym nazwiskiem. Nie chcąc sprawić przykrości kobiecie opowiada o tym, że Ernest jest niezwykle popularny w ,,Pensey’’. Brnąc w kolejne kłamstwa wyznaje, że on sam będzie miał operację guza mózgu.


9. Holden wysiada na Penn Station i zastanawia się, do kogo zadzwonić. Wsiada w taksówkę i zatrzymuje się w hotelu ,,Edmont”. Obskurny, tani pokój


Komentarze

    1 + 3 =